Droniada 2022

Nasz zespół osiągnął kolejny sukces!!!
Zdobyliśmy 1 miejsce w konkurencji „Sztafeta” na konkursie technologicznym Droniada GZM 2022.

Naszym zadaniem było stworzenie autonomicznego systemu zdolnego do oświetlenia drogi służbom ratunkowym w warunkach ograniczonej widoczności. Nasz dron, w trakcie lotu, musiał precyzyjne zrzucać bikony świetlne w wyznaczonych miejscach i samodzielnie ominąć strefę zakazu lotów.

Podziękowania i gromkie brawa należą się dla całego zespołu za poświęcony czas i wszelkie wyrzeczenia. Z tego miejsca chcieliśmy również podziękować za wsparcie Politechnice Śląskiej i naszym sponsorom, firmą: DRON.edu.pl i Flytronic S.A.

Zaczynamy przygotowania do kolejnej edycji Droniady i widzimy się znowu za rok

REKRUTACJA 2021

Zapraszamy do nas na rekrutacje.

Wystarczy wypełnić formularz:

Dodatkowo będą odbywały się stacjonarne spotkania, więcej informacji na naszym facebooku!

Droniada 2021 - Zwycięstwo!

Z przyjemnością informujemy, że nasz zespół zdobył I miejsce w klasyfikacji generalnej na zawodach Droniada 2021. W tym roku konkurs odbył się  w dniach 28.06-03.07 w Poznaniu na lotnisku EPPG Kąkolewo. Tegoroczne zawody obejmowały trzy konkurencje: prezentację bezzałogowego systemu latającego (BSL), identyfikację obszarów zajętych przez patogeny chorób roślin (konkurencja „Trzy kolory”) oraz wykrycie w sadzie parcha i mączniaka jabłoni, a następnie ich precyzyjny oprysk środkami ochrony roślin symulowany przez kulki paintballowe (konkurencja „Drzewo życia”). Nasza drużyna zdobyła odpowiednio:

• II miejsce – za prezentację BSL,
  • I miejsce – w konkurencji „Trzy kolory”,
  • I miejsce – w konkurencji „Drzewo życia”.

Dzięki temu w klasyfikacji generalnej zdobyliśmy I miejsce i otrzymaliśmy Nagrodę Główną w wysokości 20 tys. złotych, którą ufundowało Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS) oraz dwie Nagrody Specjalne po 2,5 tys. złotych od Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa.

Dziękujemy organizatorom za wspaniałą atmosferę oraz gratulujemy wszystkim zespołom.

Skład drużyny konkursowej: Izabela Stępień, Jacek Grzybowski, Paweł Piórkowski, Dawid Rudy, Jakub Tomczak, Jakub Zeifert, Krzysztof Lewandowski i Marcel Król.

Osoby zaangażowane w przygotowania: Łukasz Ungier, Jakub Świętek, Szymon Nowacki.

Słowa podziękowania, za wsparcie bez którego sukces ten nie byłby możliwy, kierujemy w stronę:

- JM Rektora oraz Władz Politechniki Śląskiej,

- Samorządu Studenckiego Politechniki Śląskiej,

- Dziekana Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki,

- Dziekana Wydziału Mechanicznego Technologicznego,

- Dziekana Wydziału Chemicznego,

- Kierownika Katedry Automatyki i Robotyki

- Flytronic,

- Akademia Prodron,

- Dron.edu.pl,

- Drony.net,

- Computer Controls,

- Mesco.

Droniada 2021 - Demo Day

Miło nam poinformować, że w dzisiejszej konkurencji Demo Day na Droniada 2021 zdobywamy 2 miejsce!

Z bojowymi nastrojami jedziemy na następne konkurencie, które rozpoczynają się już za tydzień!

Trzymajcie za nas kciuki! ????

Droniada 2020 – Udało się ! Mamy to !

II miejsce w klasyfikacji generalnej i I miejsce w konkurencji „korytarz życia”

Wykorzystanie dronów do identyfikacji intruzów w korytarzach życia oraz do wykrywania patogenów chorób roślin – to dwie główne konkurencje na tegorocznej Droniadzie GZM, która odbyła się na terenie Aeroklubu Śląskiego w Katowicach w dniach 1-4 lipca 2020 r. W pierwszej konkurencji dron miał wykryć intruza blokującego powstały na autostradzie korytarz życia, a następnie ustalić sprawcę wykroczenia i przekazać raport policji. Nasza platforma poprawnie wykonała zadanie uzyskując największą liczbę punktów wśród startujących drużyn. W rezultacie w konkurencji „korytarz życia” zdobyliśmy I miejsce oraz Nagrodę Sieci Badawczej Łukasiewicza w wysokości 2500 zł. W drugiej konkurencji o nazwie „Trzy kolory” należało wykryć ogniska chorób roślin: mączniaka rzekomego kapustowatych, fytoftorozę oraz mączniaka prawdziwego. Wyróżniają się one odpowiednią barwą RGB, przyporządkowaną figurą geometryczną i wielkością zajętej powierzchni. W tym zadaniu bezkonkurencyjny okazał się zespół Melavio, a my zajęliśmy II miejsce. Po podsumowaniu punktów w klasyfikacji generalnej zajęliśmy II miejsce z czego  bardzo się cieszymy.

Dziękujemy organizatorom za wspaniałą atmosferę oraz współzawodniczącym zespołom za zaciętą walkę!

Skład drużyny konkursowej: Jacek Grzybowski, Łukasz Ungier, Tomasz Kudala, Wojciech Stańczuk.

Osoby zaangażowane w przygotowania: Izabela Stępień, Paweł Piórkowski, Dawid Rudy.

Wyniki I-go konkursu finansowania projektów studenckich kół naukowych w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” W ramach I konkursu o przyznanie finansowania projektów studenckich kół naukowych (Program „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”) złożyliśmy dwa wnioski:

• "MegaDronoFon" - budowa platformy latającej wyposażonej w megafon i systemy audio oraz wizyjny
  • "Platforma jezdna wraz z modułami programistycznymi zwiększającymi stopień autonomii pojazdu"

Wyniki konkursu znajdują się na stronie:

Nasze wnioski zostały wysoko ocenione i zakwalifikowane do realizacji.

Spotkanie z licealistami

Walne Zgromadzenie Członków - termin

Informujemy, że Walne Zgromadzenie Członków Koła Naukowego "High Flyers" odbędzie się w piątek 20.12.2019 o godzinie 15:30 w Auli F wydziału AEiI.
Zapraszamy!