Wigilia High Flyers

Wsporniki, tuleje i ramy wszelkiego rodzaju nie stanowią już żadnego wyzwania dla drukarki 3D, która na dobre zadomowiła się w naszym laboratorium. Niedawno jednak stanęło przed nią dużo bardziej odpowiedzialne wyzwanie.

Dnia 17 grudnia w sali bankietowej Centrum Kultury Studenckiej ‘Mrowisko’ miało miejsce spotkanie świąteczne koła naukowego High Flyers, a ciasteczka w kształcie orłów, tudzież samolotów nie przyleciały same.

W Wigilii uczestniczyło 40 osób, w tym przedstawiciele firm, władz wydziałów, Samorządu, pracownicy naukowi oraz członkowie HF. Mimo śladowych ilości śniegu na dworze, atmosfera była jednoznacznie świąteczna, a niecodzienne słodkie przekąski zrobiły duże wrażenie. 

A skoro już jesteśmy przy tematyce świątecznej, życzymy wszystkim czytelnikom zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wieczerzy najwyższych lotów!


PS. Nie, drukarka jeszcze nie piecze. Ale foremki do ciasta owszem, wykonuje świetne.

Karol Jabłoński  ::  2013-12-24 10:38:52

Artykuł w "Mechaniku"

W tym miesiącu naszym kołem zainteresował się Miesięcznik Naukowo-Techniczny „Mechanik”. Jest to pismo wydawano już od ponad 100 lat, ma zasięg ogólnopolski i opinię najbardziej reprezentatywnego czasopisma dla branży mechanicznej.


Karol Jabłoński  ::  2013-12-20 22:11:03

High Flyers w "Jaka to melodia?"

Co ma wspólnego Robert Janowski z High Flyers? Na ogół niewiele, lecz ostatnio sytuacja trochę się zmieniła. W obliczu dynamicznego rozwoju sekcji zajmującej się analizą wizji postanowiliśmy bowiem dla odmiany zgłębić analizę fonii. A co może być ku temu lepszą okazją niż teleturniej Jaka to melodia? W związku z tym do Warszawy oddelegowany został zespół w składzie Marcin Janik, Oliver Kurgan, Ola Nadziejko, Marcel Smoliński, Łukasz Szczurowski oraz Agnieszka Ziebura, na której spoczęło zadanie zaprezentowania publicznie swojej wiedzy z zakresu muzyki wszelkiej. I jaki był tego efekt? Przekonajcie się sami, emisja już 29 grudnia o godzinie 18:20. Serdecznie zapraszamy przed ekrany telewizorów!


Galeria zdjęć

Karol Jabłoński  ::  2013-11-24 17:35:18

Gazetka wydziałowa [Aktualizacja]

Za historyczny początek druku uznaje się rok 1455, kiedy to wydana została Biblia Gutenberga. Żadne archiwa nie podają natomiast, ile czasu zajęło studentom dobranie się do tego wynalazku, zdrowy rozsądek pozwala jednak przypuszczać, iż już następnego dnia przejęli go i brutalnie wykorzystali do kopiowania notatek. Warto jednak zauważyć, że nie samymi notatkami żyje człowiek. Prawdopodobnie niedługo potem pojawiła się więc idea prasy studenckiej. Idea, która obecnie, w dobie informacji cyfrowej, stopniowo zanika.
I raczej nikt nie spodziewałby się, że znów podniesie głowę, narodzi się na nowo, w miejscu takim, jak Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki, gdzie niektórzy zastanawiają się, dlaczego tytuły w bibliotece nie kończą się na „.pdf”.

W związku z tym, z niezwykłym entuzjazmem i radością, witamy pierwszy numer Wieży Magów – gazetki wydziałowej przygotowanej przez zespół redakcyjny pod kierownictwem Sary Liszki. Osoby znudzone wykładem, poszukujące danych lub czujące palącą potrzebę obcowania ze słowem pisanym znajdą tutaj informacje na temat Samorządu, studentów, kół naukowych (w tym, rzecz jasna, High Flyers) oraz bieżących wydarzeń na wydziale i nie tylko.
Aktualizacja:
Gazetka jest już również dostępna w formie elektronicznej, można ją pobrać tutaj
Serdecznie zapraszamy do lektury!

Karol Jabłoński  ::  2013-11-19 18:07:52

Zakup drukarki 3D

Nawet najlepszy prototyp machiny latającej na wczesnych etapach testów może zawieść. Nie pozostaje wtedy nic innego, jak lądowanie awaryjne. A w specyfice takiegoż lądowania leży fakt, że może spowodować drobne uszkodzenia. Złamany wspornik, element podwozia, ząb pilota lub niewielkie coś, co sterczy z kadłuba w nie do końca jasnym celu. Do tej pory tego typu wydarzenia mogły oznaczać dużo drutu i taśmy klejącej w zręcznych dłoniach mechanika-modelarza-stomatologa lub oczekiwanie na dostawę części zamiennej. Ale od dziś sytuacja się zmienia – na wyposażeniu High Flyers pojawiła się bowiem drukarka 3D!
Urządzenie Makerbot Replicator 2 jest jednym z wiodących produktów na rynku drukarek trójwymiarowych. Pozwoli nie tylko dorabiać nam brakujące elementy, ale także tworzyć idealnie dopasowane do naszych potrzeb części czy też wykonywać artykuły promocyjne. Już wkrótce natomiast stanie przed pierwszym poważnym wyzwaniem: stworzeniem konstrukcji mechanicznej ruchomego mocowania kamery do quadrotora.
Tymczasem poniżej przedstawiamy krótką relację wideo z premierowego wystąpienia naszego nowego nabytku.

 

Karol Jabłoński  ::  2013-11-08 22:18:13« Poprzednia 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Następna » (wszystkich stron: 22)
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności, Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny