bg clouds

W listopadzie 2010 roku, z inicjatywy studentów, pracowników Politechniki Śląskiej oraz firmy Flytronic powstało Międzywydziałowe Koło Naukowe Bezzałogowych Obiektów Latających "High Flyers". Celem organizacji jest poszerzanie specjalistycznej wiedzy z zakresu projektowania, budowy i eksploatacji autonomicznie sterowanych obiektów latających typu UAV (ang. Unmanned Aerial Vehicle). Organizacja skupia studentów pasjonujących się elektroniką, mechaniką, informatyką, modelarstwem lotniczym, modelowaniem i projektowaniem CAD/CAM, analizą wytrzymałościową i CFD, analizą obrazów cyfrowych, zarządzeniem projektami oraz marketingiem.

Jednym z elementów działalności koła jest współpraca z firmami różnych branż poczynając od biur projektowych, dystrybutorów sprzętu i oprogramowania po producentów i dostawców usług. Takim przykładem jest współpraca z firmą Flytronic, która profesjonalnie zajmuję się budową Bezzałogowych Obiektów Latających.

High Flyers jest grupą, której jednym z generalnych celów jest udział w zawodach lotniczych. Po 6 latach działalności możemy się pochwalić sporymi osiągnięciami. W 2011 roku w Stuttgarcie podczas zawodów Air Cargo uplasowaliśmy się na 12 miejscu, w 2012 roku natomiast zdobyliśmy trzecie miejsce w konkursie w ramach „IX Międzyuczelnianych Inżynierskich Warsztatów Lotniczych”. w roku 2013 członkowie koła naukowego HF wzięli udział w Air Cargo Challenge w Portugalii zdobywając 6 miejsce oraz w International Micro Air Vehicle Flight Competitions, gdzie wykonany przez nas od podstaw quadrocopter HF-4X wylądował dwukrotnie na drugim miejscu podium. W kolejnej edycji tych zawodów, która miała miejsce w 2014 roku, nasze maszyny zajęły czwarte miejsce podczas wypełniania misji zwiadowczej na poligonie wojskowym w Holandii. W 2015 roku natomiast HF-6 Y, jeden z wielowirnikowców, które były z nami w Holandii, potwierdził swoją wartość podczas Międzyuczelnianych Inżynierskich Warsztatów Lotniczych zajmując 1 miejsce. W tym samym roku już po raz trzeci startowaliśmy w ACC, tym razem zdobywając 15 miejsce na 29 zespołów.

Konstruowanie systemów UAV wymaga pracy wielu zdolnych ludzi, dlatego też gorąco zachęcamy do przyłączenia się do zespołu High Flyers. Poszukujemy ludzi pełnych zaangażowania i kreatywności.

Oferujemy bogate zaplecze technologiczno-rozwojowe, udostępniamy możliwość zapoznania się z działaniem tego typu systemów oraz zdobycia wiedzy niezbędnej do ich projektowania i tworzenia. My nie boimy się nowych wyzwań.

Międzynarodowe zawody leżące w obrębie naszych zainteresowań:

logo ue