bg clouds

 

International Micro Air Vehicle Conference and Flight Competition 2014

Dnia 12 sierpnia 2014 roku, w wojskowej jednostce treningowej w holenderskim mieście Delft, w miejscu nazywanym „Oostdorp” (wschodnia część miasteczka treningowego, które zostało zbudowane przez holenderskie Ministerstwo Obrony do celów ćwiczebnych) odbędą się zawody International Micro Air Vehicle Conference and Flight Competition 2014.
 
Tym razem zasady gry uległy diametralnej zmianie w stosunku do poprzedniej edycji konkursu platform typu Micro Air Vehicle (MAV). Wiadomo, że będzie to misja zwiadowcza, w której platformy latające z całego świata będą musiały się wykazać niespotykaną jak dotąd sprawnością i zręcznością. Scenariusz zawodów mówi o misji zwiadowczej przeprowadzonej w mieście dotkniętym przez poważną katastrofę naturalną. Zadaniem będzie wykonanie dokładnej mapy terenu i budynków, odnalezienie ocalałych poszkodowanych, a także monitorowanie sytuacji na miejscu zdarzenia w celu dostarczenia jak największej informacji służbom ratowniczym.
 

 
Ideą konkursu jest promowanie bezzałogowych obiektów latających ze szczególnym uwzględnieniem autonomii lotu. W konkursie bierze udział światowa czołówka zajmująca się tematyką tego typu platform bezzałogowych. Świadczy to o wysokim poziomie rozgrywki oraz dużych wymaganiach konkursowych. Udział zespołu High Flyers w tej edycji konkursu będzie kolejnym dużym wyzwaniem. Jesteśmy jednak przekonani, że nasze zaangażowanie i determinacja oraz wiedza i doświadczenie uzyskane w poprzedniej edycji oraz w innych projektach, pozwolą nam na zajęcie wysokiej pozycji w zawodach.

 

logo ue