bg clouds

5.06.2013 - Film - IGRY 2013

Długo wyczekiwana premiera właśnie się odbyła! High Flyers wraz z firmą SkyGate mają zaszczyt zaprezentować film w skrócie relacjonujący IGRY 2013. Macie ochotę powspominać? A może w wyniku jakiegoś niesamowitego kataklizmu nie było Was na miejscu? Tak czy inaczej wszystkich zapraszamy do oglądania i komentowania.

1.06.2013 - IGRY 2013

Laboratorium High Flyers znajduje się w praktycznie najbardziej oddalonej od wyjścia części gmachu Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Właśnie dlatego uważny obserwator umieszczony we właściwie dowolnym punkcie owego budynku między 12 a 17 maja w godzinach popołudniowych mógł zaobserwować niezwykłe zjawisko. Albowiem gromada sunących gęsiego osobników w granatowych koszulkach obwieszonych nadmiernymi ilościami sprzętu, który równie dobrze może być bronią masowego rażenia, jak i ekwipunkiem nowoczesnej gospodyni domowej, nie jest widokiem powszechnym nawet na Politechnice. Pośrednim wyjaśnieniem tego fenomenu są trwające wówczas Igry Studenckie, natomiast bezpośrednim - nasza nieodparta potrzeba udokumentowania ich z powietrza.

Pośród wyżej wymienionego tajemniczego sprzętu kluczowymi elementami były quadrotor, którego zadaniem było zajrzenie okiem kamery w każdy kąt oraz samoloty Krzyśka Płatka i Marcela Smolińskiego, które miały zając się fotkami oraz szeroko rozumianym ubarwianiem nieba (w planie były lasery, rakiety, hologramy i inscenizacja Bitwy o Anglię, ale w rezultacie skończyło się na kolorowych racach dymnych i też było fajnie).

Obloty rozpoczęliśmy w niedzielę, kiedy to ofiarą naszych systemów wizyjnych padła Przystań Motorowodna Marina, gdzie miała miejsce impreza Water Power, we wtorek - jakże tematycznie - Odlot Muzyczny przy lodowisku Tafla, a w czwartek i piątek znaleźliśmy się w naszym naturalnym środowisku - na lotnisku w Gliwicach, gdzie nasz Zarząd starał się okupować scenę, kiedy tylko było to możliwe.

Latali, fotografowali, nagrywali, a gdzie można zobaczyć jakieś konkretne efekty? Wszystko w swoim czasie, na 5 czerwca przewidziana jest premiera filmu na temat tegorocznej imprezy, który przygotowujemy we współpracy ze SkyGate. Niecierpliwych natomiast zapraszamy do oglądania i komentowania zwiastuna.

Warto również podkreślić, że naszą obecność, w składzie: Bartosz Dudziński, Michał Hecel, Marcin Janik, Jakub Kała, Paweł Kędzior, Marcin Kolny, Oliver Kurgan, Paweł Matyszok, Bartosz Matyśkiewicz, Michał Płatek, Krzysztof Płatek, Julia Saville, Tomasz Siwy, Marcel Smoliński, Łukasz Szczurowski, Tomasz Targiel, Jan Tlałka, Agnieszka Ziebura, Łukasz Werka,Paweł Orlicz, w dużej mierze zawdzięczamy Dziekanowi Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki, którego dofinansowanie pozwoliło na zakup artykułów umożliwiających tak licznej grupie sprawne funkcjonowanie, robienie hałasu oraz chaosu w i tak już nadzwyczaj hałaśliwym i chaotycznym zgromadzeniu. Podsumowując, zabawa była przednia, to już trzecie Igry, na których High Flyers lata niczym ulubiona pszczoła Zbigniewa Wodeckiego. Możemy obiecać, że w przyszłym roku znów poza świetną muzyką na Igrach usłyszycie dźwięk silników naszych maszyn.

W tym roku natomiast zapraszamy do wspomiania chwil utrwalonych cyfrowo przez Jakuba Kałę, Michała Płatka oraz fotografów z firmy SkyGate.

Galeria zdjęć

logo ue