bg clouds

Zawody China State Aeromodelling Design

Już w październiku tego roku na lotnisku Beijing University of Aeronautics and Astronautics w Pekinie zostaną rozegrane jedne z najciekawszych zawodów w dziedzinie bezzałogowych obiektów latających na całej kuli ziemskiej.

Zaproszenie do udziału w zawodach otrzymaliśmy od drużyny chińskiej podczas rozgrywek w ramach ubiegłorocznego konkursu Air Cargo Challenge. Zespół z Międzywydziałowego Koła Naukowego „High Flyers” podjął kolejne wyzwanie i postanowił wykorzystać swój potencjał w roli pierwszej w historii reprezentacji Polski na zawodach bezzałogowych obiektów latających w Chinach. Nasz zespół będzie startować w konkurencjach przedstawionych poniżej.

 

  • Samoloty bezzałogowe zasilane wyłącznie energią słoneczną w zadaniu na długość lotu.
  • Samoloty o masie do 3 kg w zadaniu polegającym na podjęciu jak największej ilości wody na pokład płatowca i precyzyjnym zrzucie jej do celu.

 

Rozważamy również w udział w dodatkowych konkurencjach:

 

  • Helikoptery bezzałogowe, które w ograniczonym czasie mają symulować akcję poszukiwawczo-ratunkową.
  • Misja rozpoznania celu naziemnego z użyciem samolotu na zasadzie wyścigu z elementami rywalizacji sportowej na torze przeszkód.
  • Samoloty krótkiego startu i lądowania w ograniczonej strefie 3m x 3m x 1m w zadaniu polegającym na precyzyjnym zrzucie ładunku do celu w zamkniętym pomieszczeniu, konkurencja inspirowana możliwościami samolotów typu V-22 Osprey.

 

 
 

logo ue