bg clouds

10.06.2012 - Podsumowanie IGRÓW 2012

Zapraszamy do obejrzenia pełnej relacji lotniczej ze studenckich IGRÓW 2012. Miejscem akcji było lotnisko Aeroklubu Gliwickiego. Film jest podsumowaniem projektu "IGRY z lotu ptaka" powstałym dzięki synergii pracy kamery o wysokiej rozdzielczości oraz kierowanego lotu motoszybowca. Materiał został zebrany podczas trwania dwóch dni zabaw studenckich. Montaż i przygotowanie zawdzięczamy Krzysztofowi Płatkowi.

Dzień I - Czwartek 17 maja
To był trudny dzień z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych: wiał silny wiatr, którego prędkość sięgała nawet 30 km/h. Jednak dzięki zdolnościom i doświadczeniu pilota zdołaliśmy wystartować i wykonać zaplanowane misje. Sfilmowaliśmy wkraczający na lotnisko wielobarwny korowód, scenę goszczącą zaproszonych artystów oraz inne tereny lotniska, a wszystko to było transmitowane na żywo na telebimach rozmieszczonych wokół Igrowej sceny.
 
Dzień II - Piątek 18 maja
Piątek był dniem, którego warunki atmosferyczne o wiele bardziej sprzyjały lotom naszego bezzałogowca. Panowała piękna, słoneczna pogoda. Samolot latał na tle błękitnego nieba rozpylając końcówkami skrzydeł kolorowe smugi dymu w barwach IGRÓW. Jak pewnie wielu Igrowiczów zdążyło zauważyć, pogoda sprzyjała nie tylko nam. Na niebie nie zabrakło również innych uczestników przestrzeni powietrznej.
W tym dniu również prowadziliśmy transmisję na żywo na telebimach. Natomiast o godz. 20.00 zaprezentowaliśmy materiał filmowy z czwartkowych lotów.

Projekt powstał przy w współpracy z Uczelnianym Zarządem Samorządu Studenckiego Politechniki Śląskiej. Ze swojej strony odczuliśmy, iż współpraca z organizatorami układała się świetnie, za co serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania dla organizatora imprez towarzyszących Daniela Krasnokuckiego za pełne wsparcie przez cały okres przygotowań. Dziękujemy! :)

Uczelniany Zarząd Samorządu Studenckiego Politechniki Śląskiej

Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym High Flyersom!
Wielkie podziękowanie dla Tomka Siwego, który był mózgiem operacji "IGRY z lotu ptaka". To właśnie dzięki jego konsekwentnie realizowanym pomysłom oraz samozaparciu niezbędnemu do pokonywania napotkanych przeszkód, mogliśmy uczestniczyć w tak nieprzeciętnym wydarzeniu.

Igry 2012 - zespół

To już nasz drugi występ w przeciągu dwuletniej działalności High Flyers. Jak możecie zauważyć, z każdym rokiem rozwijamy się coraz bardziej. Od przyszłego roku planujemy zastosowanie wielowirnikowców do monitoringu imprez oraz innych wydarzeń kulturalnych, badź sportowych. Dzieki tym zmianom będziemy w stanie uzyskać bardziej dynamiczne ujęcia z bliższej odległości. Zapraszamy w przyszłym roku!

19.05.2012 - Igry 2012 - czwartek z lotu ptaka

Prezentujemy wersję roboczą materiału filmowego, który zebraliśmy podczas Juwenaliów Gliwickich i wyświetlaliśmy w piątek na telebimach.

Już wkrótce zaprezentujemy pełną relację oraz materiał filmowy z obu dni imprezy, zapraszamy!

18.05.2012 - Igry z lotu ptaka 2012, dzień pierwszy.

Wczoraj mieliśmy okazję obserwować na telebimie gliwickie lotnisko rejestrowane okiem kamery umieszczonej w bezzałogowym motoszybowcu. Dziś o 18.00 również startujemy. Zapraszamy na IGRY!

15.05.2012 - IGRY 2012 - z lotu ptaka, 17-18 maja

Już po raz drugi Międzywydziałowe Koło Naukowe High Flyers weźmie udział w Gliwickich Juwenaliach. Nasze wystąpienie podczas IGRÓW będzie polegało przede wszystkim na przeprowadzeniu bezpośredniej transmisji wizyjnej z lotu ptaka. Będziecie mogli zobaczyć na telebimach na lotnisku oraz w późniejszym materiale filmowym, jak z góry wygląda opanowane przez studentów gliwickie lotnisko. Sfilmowanie wydarzenia będzie możliwe dzięki bezzałogowemu motoszybowcowi, do którego zostanie zamontowana kamera umożliwiająca transmisję obrazu w jakości HD. Model zostanie wyposażony w smugacze w barwach IGRÓW. Pilotem motoszybowca zostanie Marcel Smoliński – pilot i modelarz z wieloletnim doświadczeniem, którego umiejętności pozwolą na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa podczas trwania imprezy. Z tego samego względu została wydzielona odpowiednio zabezpieczona strefa, w której będzie krążyć samolot.

Filmowanie imprezy rozpocznie się w momencie wejścia korowodu studenckich przebierańców na lotnisko, tj. w czwartek około godziny 17:00. Następnie, w zależności od warunków atmosferycznych, rejestrowanie imprezy potrwa przez cały czwartek i piątek.

O obsługę techniczną zadbają Krzysztof Płatek, Dominik Wybrańczyk, Marcin Kolny, Marcin Janik, Marek Kurdas, Michał Ożga, Mateusz Markowicz, Jacek Tomiczek oraz Mateusz Pawłucki. Prezentację przed publicznością przeprowadzą Agnieszka Ziebura i Tomasz Siwy.

Projekt „Igry 2012 – z lotu ptaka” powstaje przy współpracy z Uczelnianym Zarządem Samorządu Studenckiego Politechniki Śląskiej.

Koordynatorem projektu jest Tomasz Siwy.

logo ue